Başkanın Mesajı

Vergo Enerji, Türkiye’nin yeni yatırım atağına kalktığı Güneş Enerji Sistemleri’nin panel’den sonra en önemli maliyetlerinden biri olan alt taşıyıcı çelik sistemler üretmek üzerine 2015 yılında kurduğumuz bir şirket.

Büyük bir bilgi birikimi ve ekibiyle dizayn, üretim ve montaj olmak üzere hem en optimum çözümleri geliştirmeye çalışan hem de yüzde yüz yerli hammadde ve teknoloji kullanarak ülke ekonomisine katkı sağlayan bir şirket yarattık. Çok kısa zamanda yakaladığımız yıllık 600 mw üretim kapasitesini ve iş hacmini, 2019 sonuna kadar 1.000 mw’ın üstüne çıkarmak için çalışmalarımız devam ediyor. 2016 yılında 95 MW, 2017 yılında 320 MW’lık iş hacmine ulaşarak ciddi bir birikim ve başarı sağladık. 2018 yılı sadece yurtiçinde 150 MW yurtdışında ise 130 MW olmak üzere toplam 280 MW projeyle tamamladık.

Toplam 8 farklı ülkeye yaptığımız ihracatlarda sadece ürün değil aynı zamanda montaj hizmetleri götürdük. Bu bağlamda şirketimizin hızla gelişmesinde büyük katkı sağlayan ulusal ve uluslararası müşterilerimize büyük bir şükran borçluyuz. Bize duydukları güven sayesinde yeni bir katma değeri ülkemiz için yarattık. Çok değerli çalışma arkadaşlarımın bundan sonraki nihai gayesi, ürettiğimiz çeliklerin dayanaklılığı gibi şirketimizin kurumsallaşma basamaklarını hızla çıkarak Dünya solar sektöründe bilinen ve tercih edilen, kalitesi tescillenmiş bir dünya markasına dönüşmesi olacaktır.

Bunun için her gün daha fazla çalışacağız.

Şükran ve sevgilerimle,

Nevzat TAŞKIN

Yönetim Kurulu Başkanı