Yönetim Kurulu

Vergo konusunda yüksek uzman olan mühendislerden ve kendi dalında çok tecrübeli üreticilerden oluşmuş bir şirkettir.

NEVZAT TAŞKIN (Yönetim Kurulu Başkanı)

Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümünü 2005 yılında bitiren Nevzat Taşkın, çalışma hayatına PriceWaterhouseCooper’s Danışmanlık Servisi’nde başladı. Şirket satın almaları ve birleşmelerinde danışman olarak çalıştıktan sonra 2007-2010 yılları arasında Aareal Bank Türkiye Ofisinde kredilerden sorumlu müdür olarak görev almıştır. 2010 yılından itibaren Davon Bilişim Teknolojileri, Anetaş Yönetim Danışmanlığı ve Astra İzmir Yapı İşletmeciliğinin kurucu ortaklığını yapan Nevzat Taşkın, 2015 yılında Vergo Enerji Sistemleri’ni kurmuştur. Nevzat İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

 

 

 

 

 

NECMİ TAHMAZ (Yönetim Kurulu Üyesi ve Baş Mühendis)

necmi-tahmaz

1960 yılında doğan Necmi TAHMAZ, Zonguldak Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra İTÜ Gemi Makineleri işletme bölümünden yüksek lisans derecesini almıştır. Kariyerine ULCC’de gemi makine mühendisi olarak başlamış, 6. yılında 1. mühendis olduktan sonra ayrılmıştır. 1995-2000 yılları arasında TUBİTAK-MAM bünyesinde Prof. Dr. Ömer Saygın’la birlikte kurduğu labarotuvar’da membran ve buharlaştırma teknolojileri üzerine çalışan Tahmaz, 2000-2004 yılları arasında KOMSA’da başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Platech Kaplama Teknolojileri’ni kurmuştur. 2015 yılında Vergo’ya katılmış, yönetim kurulu üyeliği ve baş mühendislik görevlerini sürdürmektedir. Necmi Tahmaz ingilizce bilmekte, evli ve iki çocuk babası’dır.

 

 

 

 

 

DR. FRANK DEISEL (Yönetim Kurulu Üyesi)

frank-deisel

1993 yılında Aachen Üniversitesi’nden Kimya dalında Doktora derecesini alan Dr. Frank DEISEL, 1993-1997 yılları arasında Peininger Kimya Fabrikası’nda kalite müdürü olarak çalıştıktan sonra 2000 yılına kadar Dupont Avrupa Bölgesi’nde fabrika müdürü olarak görev yapmıştır. 2000-2002 arasında Accenture şirketinde danışman olarak çalışan Frank, 2002-2008 yılları arasında Çin’de 3 yıl olmak üzere Dupont kaplama kimyasallarının Global İş Direktörü olarak görev yapmıştır. 2008-2015 yılları arasında Alantum Global’in Avrupa Başkan Yardımcısı olarak çalışan Dr. Frank Deisel, 2015 yılında Vergo’ya uluslarası iş geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır.

 

 

 

 

 

 

Güner A. Mercan (Baş Tekniker)

guner-mercan

1951’de İstanbul’da doğan Güner A. Mercan, Yıldız Teknik Üniversitesi, Makina Mühendisliği’ni bitirdikten sonra, 1973 yılında ’da İTÜ denizcilik fakültesi, Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra, 1976 yılında, Osaka, Japonya’da yüksek kapasiteli kazanlar ve ısı üzerine 1 yıllık yükseköğrenim gören Mercan, 1978 yılında Auto Diesel İngiltere’de diesel elektrojen grupları imalat ve montajı üzerine Yrd. Mühendis olmuş ve başarı belgesi almıştır. Max: 135.000DWT Min:12.000DWT olmak üzere 83 adet gemisi bulunan DB Deniz Nakliyat’ta başmühendis olarak 6 yıl çalışmıştır. 1982 yılında İTÜ metalürji laboratuvarında kaynak teknolojileri ve metallerin şekillendirilmeleri üzerine deneyler ve araştırmalar yapan Güner A. Mercan imalat konusunda da çeşitli deneyimlere sahiptir. Bunlar: Termik santraller için kazan ve türbin sistemleri kurma, montaj ve imalatı 1500 ton/h, yüksek kapasiteli, pompa imalatı Kontra plak lab. , suni ipek, kibrit, dokuma fabrikası ve kimyasal tesisler kurma ve işletme Su altında çalışan (dredger) makinaları, su altı remote kontrollü kaya ve beton tesfiye makinaları ve su altı kablo kanalı açma ekskavatörleri imalatı. 2000 ton kapasiteli yüzer vinç imalatı Gemi ırgatları ve dönerli loçalar imalatı Basınçlı kaplar imalatı Hidrolik pompa ve piston imalatı Her kapasitede boru şekillendirme, esanjör, cooler heater imalatı Economizer imalatları yenilenebilir enerji sistemleri ve üretim üzerine çalışmalar ve imalat Güner A. Mercan 2015 yılında Baş Mühendis olarak Vergo ’ya katılmıştır. Mercan, evli ve iki çocuk babasıdır.